Maak hier een account aan om beoordelingen achter te laten en favorieten op te slaan.

Stone Hands - Kunst & Keramiek

In Milsbeek siert het kunstwerk Stone Hands, geïnspireerd op de Stone Henge, de rotonde die toegang verschaft tot het dorpscentrum. Het kunstwerk werd in 2014 gemaakt door Geert Jacobs.

Het kunstwerk verwijst naar de rijke Milsbeekse pottenbakkerscultuur en is een ode aan kunstschilders, keramisten, beeldhouwers en pottenbakkers, die hier door de eeuwen heen fijn- en grof-keramische producten gemaakt hebben, zoals keramiekkunst, bloempotten, het bekende Limburgs Bont, etc.

Het kunstwerk 'Stone Hands' is ontstaan in samenwerking met allerlei verenigingen; zij hebben zich ingezet bij het 'kleimeppen', oftewel het vormgeven van de klei.

Het monument staat, net als Stonehenge, op een kruising van krachtlijnen, de zogenaamde 'Leylijnen'. Bovendien valt de schaduw van de schoorsteen van de voormalige potjesfabriek de Jacobsladder op 21 juni, de dag van de zonnewende, bij de eerste zonnestraal op de altaarsteen van het monument.

Adres
Rotonde Op De N271 Ter Hoogte Van De Zwarteweg
6596 AB Milsbeek
Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.726531942628, 5.9531617

Dichtbij

Oorlogsmonument Milsbeek - Liberation Route
Oorlogsmonument Milsbeek - Liberation Route
Reichswald
Reichswald
De drie vijvers
De drie vijvers

Ontdek

Kasteel Malborg in Buggenum
Kasteel Malborg in Buggenum
Auroramolen in Baexem
Auroramolen in Baexem
Luisterplek 201 - Volhouden tot de laatste man
Luisterplek 201 - Volhouden tot de laatste man
Oorlogsmonument Moeder Aarde
Oorlogsmonument Moeder Aarde
Mariakapel
Mariakapel
Villa Truijen
Villa Truijen