Maak hier een account aan om beoordelingen achter te laten en favorieten op te slaan.

Van Horne Kastelenfietsroute Leudal

De route is vernoemd naar de adellijke familie Van Horne. De laatste telgen van het geslacht Van Horen zijn door een brute onthoofding om het leven gekomen. De onthoofding van Philips van Horne in 1568 op de Grote Markt in Brussel heeft daarbij de geschiedenisboekjes gehaald, want daarmee begon onze Tachtigjarige Oorlog (1568-11648).

In Horn fietst u langs het stamslot van deze adellijke familie, Kasteel Horn.

De route start u op de parkeerplaats van Bezoekerscentrum Leudal in Haelen (Roggelseweg 58).

Vanaf knooppunt 49 en 51 komt u langs landgoed Ter Beeten, nu Strikkenhof genoemd, een leengoed van de graven van Horn. Via kasteel Nunhem, Nienghoor en Kasteel Malborgh, passeert u via knooppunt 46 één van de 'kasteel-parels' in onze regio Kasteel Aldenghoor in Haelen. Hier hebben veel adellijke families en religieuzen gewoond. Het kasteel dankt haar naam aan het adellijke geslacht van Ghoor, die verwant waren met de heren (later graven) van Horn. Via het verzonken kasteel De Bedelaar en Huize Brias komt u aan bij een andere parel Kasteel Baexem, met zijn prachtige kasteeltuin. Ook kunt hier even bijkomen in de Baronshoeve met een lekkere kop koffie. 

We vervolgen de route vai versterking de Borg, de Baronsberg en Kasteel Exaten naar Kasteel Horn, het stamslot van het adellijke geslacht Van Horne en is één van de weinige middeleeuwse ringmuurburchten in Nederland. Vanaf Horn volgt u knooppunt 45 en 46 weer terug naar knooppunt 49 naar de startlocatie.

Startpunt
Roggelseweg 58, 6081NP Haelen
Locaties
Herkenningspunt
Bezoekerscentrum Leudal en St. Elisabethshof
Lengte
38 km
Type
Knooppunten route
Knooppunten
49-51-78-50-52-46-41-43-38-95-45-46-49
Road type
verhard
Parkeren
Parkeerplaats natuurgebied Het Leudal

Route: 38 km

Molenroute Noord-Leudal

De route start bij het bezoekercentrum Leudal in Haelen. De molens liggen niet aan de knooppuntenroute maar wel vlakbij. Hieronder is aangegeven waar je telkens even van de route af moet wijken om de molens te kunnen bekijken. In de knooppuntenlijst in de omschrijving zijn deze momenten gemarkeerd met een asterix (*). 

Knooppunt 49
Volg bij de parkeerplaats de bordjes naar de Leumolen.

Knooppunt 16
Bij knooppunt 16 ga je even richting knooppunt 14 (neem de Kunneweg tot aan Nijken). De St. Petrus Molen is gelegen aan het Nijken aan je rechterhand. Na bezichtiging fiets je dezelfde weg weer terug naar knooppunt 16 om de route verder te volgen.

Knooppunt 51-50
Tussen knooppunt 51 en 50 verlaat je de verharde weg om de Friedessemolen te bekijken. Volg daarvoor de bordjes 'Friedessemolen'. 

Knooppunt 45

Bij knooppunt 45 volg je de Haelerweg. Aan je linkerhand is op een gegeven moment de Molenweg gelegen. Als je deze weg volgt, kom je bij Molen De Hoop (Molenweg 26) en Molen De Welvaart (Molenweg 3).

Startpunt
Roggelseweg 58, 6081 NP Haelen
Locaties
Herkenningspunt
Knooppunt 49, Bezoekerscentrum Leudal
Lengte
42 km
Type
Knooppunten
49,* 16,* 17, 51,* 78, 50, 52, 45,* 95, 38, 43, 41, 46, 49
Parkeren
Gratis parkeren kan bij het bezoekerscentrum Leudal

Route: 42 km

Water Wandel Wereld Leudal

Vanaf de parkeerplaats van Bezoekerscentrum Leudal gaat u op de Roggelseweg linksaf om bij het startpunt van de route te komen.

De eerste halteplaats is de St. Ursulamolen. Vanuit Litsberg geniet je van een weids uitzicht en ten oosten van de route bereik je op een heuvel de St. Servaaskapel, door acacia's omgeven en in 1891 gebouwd.

U gaat verder naar het Kloosterhof St. Elisabeth en dan naar café Busjop, een sprookjesachtige plek, waar het lang geleden gespookt schijnt te hebben. Vervolgens leidt de wandeling door een indrukwekkend heidelandschap, langs het landgoed De Bedelaar en door het Langven met zijn weiden en weilanden.

 

Startpunt
Roggelseweg 56, 6081 NP Haelen
Locaties
Herkenningspunt
Bezoekerscentrum Leudal
Lengte
14 km
Type
Parkeren
Parkeren kan bij de parkeerplaats van Bezoekerscentrum Leudal

Ingediend door imagro op zo, 03/25/2018 - 19:51

Permalink

Naam
Marianne
Beoordeling
Bericht
Mooie route, ik kan me
alleen maar aansluiten bij voorgaande beoordelingen. Storm heeft ook hier helaas veel schade aangericht.

Ingediend door imagro op zo, 03/25/2018 - 11:50

Permalink

Naam
Teeuwen
Beoordeling
Bericht
Fantastisch mooie wandeling. Diverse landschappen. Heerlijke hoogteverschillen. Een aanrader. Wij vonden de wandeling mooier dan een wandeling in het Geredal.

Ingediend door imagro op za, 11/25/2017 - 10:16

Permalink

Naam
Peerke verheijen
Beoordeling
Bericht
Heel mooi wandeling met varierend landschap

Ingediend door imagro op ma, 06/13/2016 - 12:54

Permalink

Naam
Xavier
Beoordeling
Bericht
Schitterende route. Gewandeld op 11 juni. Perfect bewegwijzerd. Heel veel variatie. Veel bos, goede paden. Echte topper.

Ingediend door imagro op zo, 10/01/2017 - 16:34

Permalink

Naam
M&M&A
Beoordeling
Bericht
Al weer een prachtige Premium WaWaWe-route. Hoewel al vaker in Leudal gelopen, nu (deels) toch weer anders. Wij zeggen: doen!

Ingediend door imagro op vr, 08/18/2017 - 11:46

Permalink

Naam
H. Janssen
Beoordeling
Bericht
Prachtige wandeling, heel gevarieerd, goede bewegwijzering.
Paden zijn prima. Een bezoek aan de St. Ursulamolen is alleszins de moeite waard, goede aanvullende informatie ontvangen. Spechten, boomklevers, boomkruiper, vissen, beversporen, we hebben het allemaal gezien en gehoord.
De dames bij het bezoekerscentrum waren erg attent.
Ruime parkeermogelijkheid. Goed idee is het waterpunt van Limburgs Landschap waar je zelf drinkwater kunt tappen.

Ingediend door imagro op wo, 06/21/2017 - 12:29

Permalink

Naam
Fam. Peri
Beoordeling
Bericht
Erg mooie wandeling erg goed aangegeven overal eindelijk eens een gevarieerde wandeling zonder te verdwalen.

Ingediend door imagro op do, 06/01/2017 - 17:00

Permalink

Naam
A van Lieshout
Beoordeling
Bericht
Super fijne wandeling en mooi met de beekjes het was heel heet die dag maar omdat je veel tussen bomen liep was het goed te doen.
Heel goed aangegeven met bordjes.

Ingediend door imagro op wo, 05/18/2016 - 22:34

Permalink

Naam
Caroline
Beoordeling
Bericht
Wat een prachtig rustgevende route. Niet alleen om te wandelen, maar ook om te lopen.

Ingediend door imagro op ma, 08/15/2016 - 19:45

Permalink

Naam
Ruud van der Pol
Beoordeling
Bericht
Schitterende wandeling die uitmuntend is bewegwijzerd. Ik had de route ook gedownload voor mijn Garmin maar dat was niet echt nodig. Bij de Busjop kun je ook nog een lekker witbiertje scoren, volgens eigen recept.

Eén verbeterpuntje: De bewegwijzering komt op bepaalde punten niet overeen met de GPS route, evenals het startpunt wat vroeger bij de Bisjup was. In geval van twijfel kan ik aanraden om de bebording te volgen i.p.v de GPS route.

Dank voor het maken en onderhouden van deze schitterende route!

Ingediend door imagro op zo, 04/29/2018 - 15:02

Permalink

Naam
John
Beoordeling
Bericht
Een hele Mooie route, door afwisselend gebied. Diepe beekdalen, moeras, heide, bossen. Als je hem rechtsom loopt, heb je de mooie beekdalen als laatste.

Ingediend door imagro op za, 05/12/2018 - 10:41

Permalink

Naam
Rike
Beoordeling
Bericht
Erg mooie en duidelijk aangegeven route!

Ingediend door imagro op do, 05/17/2018 - 16:12

Permalink

Naam
Rob
Beoordeling
Bericht
Een bijzonder fraaie route. Een aanrader!

Ingediend door imagro op ma, 05/28/2018 - 10:46

Permalink

Naam
Henk
Beoordeling
Bericht
Heel mooie route

Ingediend door imagro op za, 09/08/2018 - 10:19

Permalink

Naam
Marion
Beoordeling
Bericht
In een woord geweldig. Wat is het Leudal mooi. De diepe beekdalen...De gele zandberg. Het eerste stuk was zo mooi dat het tweede stukje ( je komt halverwege weer even bijna uit bij de parkeerplaats van het bezoekerscentrum) ondanks zijn eigen mooiheid ten onrechte wat in het niet viel...

Ingediend door imagro op vr, 10/26/2018 - 12:43

Permalink

Naam
fam. Brouwers
Beoordeling
Bericht
Erg mooie route, zeer afwisselend in landschap, met duidelijke bewegwijzering en voldoende mogelijkheden om onderweg een rustmoment bij terras/restaurant te pakken. Aanrader!

Ingediend door imagro op do, 01/03/2019 - 11:01

Permalink

Naam
A.Deijnen
Beoordeling
Bericht
Deze route met een vriend en kleinzoon 4 maal gelopen in al de 4 jaargetijden, prachtig gevarieerde route die nooit verveelt. In april gaan we hem weer bewandelen. Steeds ziet men weer iets nieuws.

Ingediend door imagro op zo, 08/25/2019 - 18:12

Permalink

Naam
Yolanda
Beoordeling
Bericht
Gister deze heerlijke route gelopen. Het was zo’n 30gr dus de route was perfect. Veel door de bossen in de schaduw en langs een beekje. Ideaal voor de hond die natuurlijk ook vd partij was. Verder heide en grotendeels onverhard. De start was bij n terrasje en onderweg hebben we t terras van de busjop ook lekker aangedaan om dan lekker op t einde te eten. Kortom ideaal. Een echte aanrader.

Route: 14 km

Elisabethpad

Het Elisabethpad is een gezellig familiepad welke ook goed toegankelijk is gemaakt voor personen in een rolstoel of met een rollator. Er zijn n.l. ook “of the road”rolstoelen te leen bij het Bezoekerscentrum. Men heeft de verbinding van het voormalig klooster St.Elisabeth en de Elisabethmolen in ere hersteld vandaar dat deze wandeling nu mogelijk is.

Het  eerste gedeelte, ca. 1 km, is verhard, zodat hierdoor iedereen van het mooie Leudal kan genieten. Er zijn leuke elementen aangebracht, zoals de Vlonderbrug die over een poel is gebouwd, een avontuurlijk blotevoetenpad, een takkenril, een klimboom maar ook genoeg rustpunten met bankjes voor een mooi uitzicht. Daarna kunt u op de parkeerplaats nog even uw dorst lessen bij het drinkpunt van WML na deze enerverende wandeling.

Adres
Roggelseweg 58
6081 NP Haelen
Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.2486667, 5.9363955

Blotevoetenpad

 

In de Veld Tuin van het Bezoekerscentrum Leudal ligt een blotenvoetenpad. Dit loopt door de eetbare Wilde Plantentuin. Het is niet lang maar 50 mtr. Maar is door de verschillende prikkels een intense beleving.

Het is vrij toegankelijk maar een vrijwillige bijdrage wordt wel op prijs gesteld. Ook op het naastgelegen Elizabethpad kunt je je evenwichtsgevoel testen op een takkenril.

Adres
Roggelseweg 58
6081 NP Haelen
Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.2486667, 5.9363955

Luisterplek 207: Een sprankje hoop

Het kanaal Wessem-Nederweert vormt eind oktober 1944 een stuk van de frontlinie. Oberst Harry Hermann heeft zijn commandopost in Heythuysen en zijn 'Parapluus', Duitse Fallschirmjäger zoeken onderdak op Kloosterhof en het St. Elisabethklooster. Sommigen gedragen zich ruw en eigenen zich alles toe, anderen gedragen zich goed en zoeken contact met de nonnen en de paters.

 

Deze Luisterplek is van de Liberation Route Europe en kan beluisterd worden via www.liberationroute.com of via de app Liberation Route Europe. Deze is gratis te downloaden via de App Store en de Google Play Store.

Adres
Roggelseweg 58
6081 NP Haelen
Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.248666719786, 5.9363955

Monument van Verdraagzaamheid

Het Monument van Verdraagzaamheid is op 8 maart 2001 onthuld als herinnering aan de oorlogsjaren 1940-1945. In deze periode hebben 687 militairen van 11 nationaliteiten in het gebied Leudal hun leven verloren.

In het hart van het monument is een Cd-rom geplaatst waarop de informatie is vastgelegd. Het monument is geplaatst voor het Leudalmuseum. In het museum zijn deze gegevens te raadplegen.

Het monument is een bronzen beeld, gemaakt door beeldhouwster Thea Houben uit het Midden-Limburgse Roggel.

Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.133810325241, 6.0742420732421

Leudal

 

Het Leudal, een groot gedeelte van het reservaat is in beheer van Staatsbosbosbeheer. Het is een groot gebied van 900 ha en bestaat uit diverse  beekdalen, landduinen en bosvennen. Er stromen ook 2 beken door het Leudal n.l. de Leu- en Zeilsterbeek.

Het gebied bestaat uit veel loof- en naaldbomen, heide en droge graslanden. Hier komen veel vogels voor zoals de zwarte specht, ijsvogel, goudvink, kwikstaartje, sperwers en boomvalken.  Ook zijn er in 2002 bevers uitgezet.

Het is dan ook een populair wandelgebied en zijn dan ook veel wandelroutes te vinden die gemarkeerd zijn met gekleurde paaltjes. Het Peellandpad loopt dwars door dit gebied en is een aanrader. Ook de bekende knooppuntfietsroutes vindt je hier en voor de paarden zijn er mooie ruiterpaden.

Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.2484772, 5.9360106

Kasteel Aldenghoor in Haelen

Kasteel Aldenghoor ligt op een omgracht terrein. Het kasteel omvat een hoofdgebouw, dat bestaat uit twee haaks op elkaar staande vleugels met wolfdaken. Op de binnenhoek heeft het kasteel een zware, ronde toren van baksteen en mergel met een hoge spits (uit omstreeks 1700).

Het middeleeuwse kasteel bezat vier torens, waarvan alleen de huidige toren is overgebleven. De drie andere torens werden bij een belegering door een roversbende aan het begin van de 17e eeuw verwoest tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Wel heeft het momenteel nog vierkante torentjes op drie hoeken van de hoofdvleugel.

In 1927 veranderde het klooster in een kleinseminarie voor missiepaters. Toen de paters in 1976 vertrokken werd het kasteel weer privébezit. Van 1983 tot 2013 is het Kasteel eigendom geweest van Prinses Viola von Hohenzollern, die het kasteel met de bijbehorende bezittingen van de neergang bewaarde. Momenteel is de familie Haans uit Haelen druk doende met het renoveren van het kasteel om het open te stellen voor publiek.

Op het gezellige terras en in de gezellige brasserie kunt u genieten van heerlijke streekgerechten. Maar ook na een wandel- of fietsroute is het goed vertoeven op het terras met een kopje koffie met heerlijke limburgse vlaai.

Adres
Kasteellaan 9
Haelen
Openingstijden
Faciliteiten
Prijs
Prijzen

51.2321404, 5.9544164

Natuurinformatiepad Leudal

De wandelroute voert u langs de beek en de Leumolen.

De Leumolen ligt in het het Leudal, een 900 ha groot natuurgebied dat voornamelijk bestaat uit bos met hier en daar graslanden, akkers en stukjes heide. Door het gebied stromen drie beken, de Leubeek, de Zelsterbeek en de Haelensche beek; het Leudal wordt daarom ook wel het driestromenland genoemd. Ongeveer 500 ha van het gebied is in beheer bij Staatsbosbeheer.

De Leumolen is een onderslagwatermolen waarvan er in Limburg nog 11 resteren. Er zijn nog zo’n 10 bovenslagmolens en 20 middenslagmolens. De 12 turbinemolens hebben een horizontaal draaiend rad.

Startpunt
Roggelseweg 58, Haelen
Locaties
Herkenningspunt
Bezoekerscentrum Leudal
Lengte
1 km
Type
Parkeren
Bij het bezoekerscentrum

Ingediend door imagro op ma, 02/27/2017 - 13:38

Permalink

Naam
Marco
Beoordeling
Bericht
Leuke afwisselende wandeling. Niet zo lang en goed te doen met kleine kinderen.

Ingediend door imagro op ma, 07/17/2017 - 18:56

Permalink

Naam
Johan Greberig
Beoordeling
Bericht
Erg leuk met de kleinkinderen te lopen. Niet te ver, precies goed.

Ingediend door imagro op zo, 02/05/2017 - 18:03

Permalink

Naam
martien
Beoordeling
Bericht
leuk stukje natuur. leuke korte route.

Ingediend door imagro op ma, 08/20/2018 - 00:33

Permalink

Naam
Marieke
Beoordeling
Bericht
Mooie route, fijn om te wandelen met kleintjes kan evt ook met wandelwagen.
Voor onze zoon van bijna 2 jaar was het kwa afstand perfect.

Route: 1 km

Abonneer op Haelen