Vanuit de parkeerplaats aan de Sprunklaan fietst u linksaf naar de Baron van Erplaan. Deze gaat over in de Markt (afstand is ongeveer 2 minuten).
De fietsroute start bij fietsknooppunt 58 op de Markt in Baarlo. Startdorp Baarlo is een sfeervol dorp met en rijk verleden. Het staat bekend om de kastelen d'Erp, De Berckt, Scheres, De Raay en kasteelboerderij Huis Oyen. Ook zijn hier veel kunstwerken van kunstenaar Tajiri te vinden. Tajiri woonde en werkte tot aan zijn dood op Kasteel Scheres.
Na Baarlo volgt het dorp Kessel. Kessel was al in de Romeinse tijd een strategisch dorp aan de rivier. Kasteel De Keverberg, daterend uit de 12e eeuw, vormt een prachtig decor, zeker na de opvallende herbouw van 2015.
In Helden komt u op het sfeervolle plein De Pool, met een oude waterpomp, een kiosk en de St. Lambertuskerk, die al uit de 15e eeuw stamt. Direct aan Helden grenst natuurgebied de Heldense Bossen, met karakteristieke stuifduinen. Als u even richting knp 25 fietst, dan kunt enkele van deze stuifduinen zien.
Na Helden komt u voorbij Panningen, het winkelhart van de gemeente Peel en Maas. TIP: bezoek het centrum van Panningen door in Egchel op de Hoekerstraat rechtsaf te slaan (ipv linksaf). Volg deze weg en u komt in Panningen, waar veel winkels en terrassen te vinden zijn.
Meijel is een echt Peeldorp en Maasbree staat bekend als tuinbouwdorp. Tuinbouwdorp Maasbree ligt midden tussen de natuurgebieden Dubbroek, Lang Hout, Asbroek en Winkel. Het Dubbroek is een oude Maasarm, die in de loop van duizenden jaren dichtgeslibd is. Nu kent het gebied een rijke variatie van planten en vogels.
Sta je in Venlo aan de Maas, dan kijk je uit over een rivier die eeuwenlang het ritme van de stad bepaalde. Dankzij de Maas groeide Venlo in de middeleeuwen uit tot een bloeiende handelsstad. Venlo…
Average of 1 reacties.